Zaproszenie

"Piwnica przy dominikańskiej "

zaprasza na autorską wystawę fotografii jaskiniowej Stanisława Kotarby pt.

"ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI"
   Zaprezentowane tu fotografie zostały wykonane na przestrzeni ostatnich sześciu lat, w trakcie kilkunastu wypraw do jaskiń Rumunii zorganizowanych przez ich autora. Głównym celem wypraw było poznawanie kolejnych rejonów krasowych tego kraju, a przede wszystkim jaskiń, niejednokrotnie unikatowych obiektów tego typu w skali swiatowej.

    Podziemny świat to kraina wiecznej ciemnosci. Wkraczając w nią odkrywamy inny świat, swiat którego nie mozna poznać bez choćby najskromniejszego ogarka światła. Dzięki niemu z idealnej ciemności niepodzielnie panujacej w każdej jaskini, możemy wydobywać jej kształty, odkrywać a wręcz tworzyc jej piekno.

    Autor zdjęć od ponad ćwierć wieku jest zwiazany z jaskiniami. Jest członkiem Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, starszym instruktorem taternictwa jaskiniowego. Brał udział w wielu wyprawach sportowych i eksploracyjnych, w tym także w systemie jaskiniowym Lamprechtsofen w Austrii. Fotografia obok jaskiń jest jego drugą pasją życia. Swoimi zdjęciami stara się dokumentować a może nawet kreować obraz poznawanych przez siebie jaskiń.

    Fotografie, które mozna obejrzeć na wystawie sa tylko niewielką częścią kolekcji jaką posiada autor. Należy jednak w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że nie mogłyby one powstać bez pomocy licznych przyjaciół, którzy towarzyszyli mu podczas podziemnych wędrówek.

   Wystawę będzie mozna obejrzeć do końca grudnia w kawiarni przy ulicy Dominikańskiej 3 w Krakowie.


   Uwagi na jej temat i prezentowanych tam zdjęć, zwłaszcza krytyczne można przesyłać na adres: skotarba@poczta.fm

Kotarba Stanisław.
strona główna