rok 2005 rok 2001 rok 2003 rok 2002 rok 2001 rok 2000 rok 1999
Szkice techniczne

Aktualizacja

Studnia w Kazalnicy
Jaskinie Tatr

Aktualizacja


Zestawienie powstało na podstawie kolejnych tomów inwentarza jaskiń TPN pod redakcją J. Grodzickiego, artykułów W. W. Wiśniewskiego dotyczących rejonu Kominiarskiego Wierchu i oryginalnych publikacji, uzupełniających i weryfikujących treść inwentarza.
Lampo 2004

KKTJ expedition of 19 people, led by Andrzej Ciszewski, continued exploration in Leoganger Steinberge massif between 20 July and 30 August.
Galeria z Wyprawy Kitz 04
Nie tylko jaskinie.
Foto-relacja z wyjazdu w Dolomity.


W ostatnim tygodniu września wybraliśmy się w Dolomity aby przejść kilka via ferrat. W przeciągu 8 dni udało nam się zdobyć zaledwie 8 tych pięknych skalnych dróg (w Dolomitach jest przeszło 70 ferrat)...
Lampo 2004 - I turnus

25.07.2004 Dojechaliśmy pod chatkę. Prowadziłem na zmianę z Kubą - poprowadziłbym do końca, ale troszkę mało spałem jakieś 3 godzinki. I w Austrii na autostradzie oddałem mu kierownicę. Na miejscu po jedzeniu wywiązuje się krzątanina - przygotowywanie ładunku do transportu lotniczego...
Kącik Kursantów: Lato 2004

W dniach 24.06 - 4.07.2004 odbył się obóz letni Tatrzański w ramach kursu taternictwa jaskiniowego.
WYPRAWA KKTJ - LAMPO'04

przedrelacja


W tym roku zaczynamy troszkę nietypowo: od pisania relacji jeszcze przed wyprawą. A to za sprawą Redakcji "Wiedzy i Życia", Katarzyny Biernackiej ( SW ) oraz Marcina Gali ( SW ), który będzie redaktorem relacji pisanych z gór, czy lepiej powiedzieć z podziemi /jak ta technika szybko wkracza w życie/.
Coraz bardziej Dziurawe

W poprzednim numerze "Jaskiń" J. Kućmierz opisał odkrycia w Twardej Ścianie jako wynik działalności eksploracyjnej w rejonie Dziurawego. Równocześnie prowadzone były poszukiwania w ścianach opadających z Dziurawego ku Małej Świstówce. Teren w większości dało się spenetrować bez konieczności użycia liny, jedynie miejscami wykonano krótkie zjazdy do "podejrzanych" miejsc.
Tym razem nie Feichtnerschacht

I znów wyprawa!
Po raz kolejny udaliśmy się w Wysokie Taury, a konkretnie w masyw Kitzsteinhornu. Tym razem z założenia nie działaliśmy w "naszej" Feichtnerschacht, może w obawie, że skończą się nam w niej problemy i już nie będzie po co wracać w ten piękny rejon?
Mały Słownik Grotołaza

Hasła do MSG tworzyłem w oparciu o artykuły Michała Gradzińskiego (Jaskinie 4/95) i Wojciecha Radeckiego (Jaskinie 11-4/98, 13-6/98, 15-2/99, 18-1/00), Szkolny Słownik Geograficzny Jana Flisa WSiP Warszawa 1982 oraz własne doświadczenia.
Jaskinia Kozia - aktualności 2003 i... 1999

W tle wielkich odkryć w Małej Jaskini kontynuowany był "trzeci etap" eksploracji w Jaskini Koziej. W 2002 roku w Meandrze Tylko Dla Karłów odkrywców zatrzymał kolejny zacisk (JASKINIE 29) lub tutaj -> . W dniu 12 lipca 2003Cracow Caving Club
associated in
Polish Mountaineering Association
a member of
Union of International Alpine Associations

Polish Mountaineering Association

WARNING !
SPORTS PRESENTED ET THIS WWW PAGES ARE DANGEROUS
AND CAN CAUSE A CONTUSION OR EVEN DEATH !
My English is not perfect.
Sorry for my missss-takes !Trenslate  &  English Webmaster: Jakub Nowak


Webmaster: Tomasz Snopkiewicz